Żyj smacznie i zdrowo

W ramach udziału w konkursie programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, propagującego dobre nawyki związane z prawidłowym odżywianiem i realizacją jego założeń, mających na celu m.in.: przeciwdziałanie marnowaniu pożywienia, świadome dokonywanie zakupów spożywczych, prawidłowe przechowywanie produktów spożywczych, umiejętność komponowania smacznych posiłków oraz uświadamianie korzyści wynikających ze wspólnego spożywania posiłków, klasa 2a przygotowała na godzinie wychowawczej zdrowe sałatki i koktajle. Uczniowie wcześniej jednak dowiedzieli się o tym, jak włączyć pięć porcji warzyw i owoców do jadłospisu, w jakiej postaci najlepiej je spożywać, jakie cenne składniki w nich występują i jaki jest ich wpływ na organizm. Ankieta żywieniowa pozwoliła im zrozumieć, jakie błędy żywieniowe popełniają najczęściej. W ramach zadania domowego mieli przygotować dla swoich bliskich albo z ich pomocą o wiele trudniejsze potrawy. Były to między innymi leczo wegetariańskie, włoski omlet czy cukinia faszerowana mięsem. Wszyscy okazali się doskonałymi kucharzami, co zostało udokumentowane! Obejrzyjcie zdjęcia! Ślinka leci od samego patrzenia!

To jednak nie koniec kulinarnej przygody. W piątek 21 kwietnia grupa sześciu dziewcząt i dwóch chłopców z klasy 2a wybrała się z wizytą do Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Wieliszewie. Tam, wg scenariusza swojej wychowawczyni pani Iwony Hyś, wcieliła się w role  warzyw i owoców i  przedstawiła krótkie widowisko dla grupy pięcio- i sześciolatków. Radości było co niemiara. Wspólnie zaśpiewano hity przedszkolaków o zielonym ogórku i mocy witaminek a na zakończenie skosztowano zdrowych smakołyków przygotowanych specjalnie na tę okazję przez gimnazjalistów. Chcielibyśmy wrócić do młodszych koleżanek i kolegów, bo wiemy, że spotkanie bardzo im się podobało!

Klasa 2a z wychowawcą