UCZYMY SIĘ NIE DLA SZKOŁY, LECZ DLA ŻYCIA

z takim przesłaniem  uczniowie klas pierwszych Gminnego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieliszewie 27 października 2016 r. przystąpili do uroczystości ślubowania.

81 uczniów klas pierwszych w obecności przedstawicieli władz Gminy i  zaproszonych gości,  dyrektora szkoły , wychowawców i nauczycieli, rodziców oraz  uczniów gimnazjum ślubowali:

• Kochać naszą ojczyznę i szanować symbole narodowe
• Aktywnie i odpowiedzialnie uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych i w życiu szkoły.
• Rozwijać swoje możliwości intelektualne i osiągać jak najlepsze wyniki w nauce .
• Dbać o pozytywny wizerunek  szkoły i godnie ją reprezentować .
• Przestrzegać zasad i norm zachowania godnego ucznia gimnazjum
• Dbać o wspólne mienie, porządek i bezpieczeństwo w szkole
• Być chlubą rodziców, nauczycieli i środowiska lokalnego.

Po złożeniu ślubowania    pierwszoklasiści przyjęli życzenia sukcesów w dalszej nauce od dyrektora gimnazjum - Pana Mirosława Sieradzkiego, wójta gminy Wieliszew – Pana Pawła Kownackiego, który wraz z Radą Gminy ufundował dla uczniów upominki książkowe, przewodniczącej Rady Rodziców – Pani Anny Krakowiak oraz starszych kolegów.

Ksiądz Proboszcz  Grzegorz  Kucharski udzielił błogosławieństwa nowo przyjętym do społeczności  Gminnego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieliszewie uczniom.

Uroczystość uświetniło przedstawienie słowno-muzyczne przygotowane przez uczniów klas pierwszych przy wsparciu wychowawców: Pani Marii Szczygielskiej, Pani Jolanty Nowakowskiej, Pani Renaty Dąbrowskiej oraz odpowiedzialnej za oprawę muzyczną Pani Ireny Jacenko. Mogliśmy się przekonać, że wielu z występujących ma talenty aktorskie i muzyczne. Przedstawienie dotyczyło poszukiwania wartości w życiu. Podsumowaniem było stwierdzenie, że sukces „To wiedzieć, że dzięki twemu istnieniu choć jeden człowiek miał łatwiejsze życie.”

Po części oficjalnej rodzice zaprosili gości oraz uczniów na przygotowany przez nich poczęstunek, po którym uczniowie bawili się do późnego wieczoru na zorganizowanej dla nich dyskotece.

Gimnazjum okazało się miejscem przyjaznym dla nowych uczniów. Oto ich wypowiedzi:

JR: W gimnazjum obawiałem się utraty kontaktów z przyjaciółmi, lecz zyskałem nowych. Jest bardzo dużo miejsca i fajnych nauczycieli.

WD: Przed pójściem do gimnazjum  obawiałam się, czy dam radę szybko przestawić się z etapu podstawówki na etap gimnazjalny. Bałam się czy podołam wymaganiom edukacyjnym. Po dwóch miesiącach nauki wiem, że nie było się czego bać!

MP: Przed pójściem do gimnazjum zadręczało mnie wiele pytań. Po dwóch miesiącach nauki nie mam żadnych obaw i gimnazjum robi na mnie pozytywne wrażenie.

ZZ: Przychodząc do szkoły trochę obawiałam się, że nie znajdę się w otoczeniu. Dziś jednak mam dużo przyjaciół i szybko zaaklimatyzowałam się w nowej szkole. Nie żałuję swojego wyboru.

JJ: Wcześniej obawiałem się jak będzie wyglądać nowa klasa oraz czy ze wszystkimi będzie można się dogadać. Teraz klasa jest „spoko” i  ze wszystkimi jest łatwo się dogadać. Szkoła jest „OK”, nauczyciele także.

JH: Od początku chciałam pójść do naszego gimnazjum, ponieważ wiele osób stąd znałam, a przy okazji można poznać nowe osoby. Bardzo lubię to gimnazjum – podoba mi się. Wszyscy nauczyciele są tu sympatyczni, aż chce się uczyć. Czuję się dobrze, inne osoby nie sprawiają problemu, a to najważniejsze. Cieszę się z mojego wyboru.

Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom, rodzicom oraz przyjaciołom naszego gimnazjum za uświetnienie swoją obecnością tak ważnej dla naszych uczniów uroczystości.

Wychowawcy klas pierwszych