Spotkanie z pisarzem w naszej szkole

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły- klasy 0-3 oraz Biblioteka Publiczna w Wieliszewie 28.11.2019 r. gościli pisarza i obrońcę zwierząt- Toma Justyniarskiego.

Autor „Kociej mamy”, „Księcia i rumaka” oraz lektury szkolnej: „Psie troski”, będący Rzecznikiem prasowym Towarzystwa Obrony Zwierząt w Polsce udzielił najmłodszym czytelnikom pięknej „Lekcji miłości do zwierząt”. Dzieci z opowieści gościa, licznych zabaw i konkursów dowiedziały się o odpowiedzialności, bezwarunkowej miłości zwierząt do ludzi oraz odpowiednim ich traktowaniu. Była to bardzo cenna nauka wrażliwości i wspierania  często bezbronnych i zależnych od człowieka zwierząt. Po ciekawym spotkaniu mówiącym również o pracy pisarza – najmłodsi czytelnicy ustawili się w długiej kolejce po autograf autora. W księgozbiorze naszej Biblioteki nie zabraknie teraz pozycji jego autorstwa, a wszyscy uczestnicy spotkania są teraz prawdziwymi przyjaciółmi zwierząt.

B.P.